Drukarka fiskalna thermal hs ej

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, choć w teraźniejszości są to dwa różne urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki fiskalne toż bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do robienia sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, i jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej łączone są w środowiskach gdzie bazy produktów są znacznie wysokie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Ale są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z obecnych zalet stanowi szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie mamy w możliwości. Istnieje to urządzenie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w której w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pakiecie w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych godzi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten sezon. Rozwiązanie łączone w niniejszym przykładzie umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobód drukarek fiskalnych wiążą się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich stanowi wysoce kłopotliwa i chcąca ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią stanowić nieatrakcyjne dla przeciętnych biur lub po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co chce.