Nerwica co to

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w obecnych czasach. Dotyczy to ze zmiany naszego myślenia. Obecnie cali jesteśmy szybko i często brakuje nam momentu na odpoczynek, sen i regenerację. Oraz gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Black Mask

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może trwać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród tego, iż ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle gromadzą się z dalekimi fobiami. Chory boi się takich sprawy, zatem jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i inny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, skłonności do podejmowania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z pełnego życia, podczas których zawierał objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego strach i zły oswaja się z dobrymi sprawami. W niektórych przypadkach niezastąpione istnieje także leczenie farmakologiczne. Ale same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.