Strefy zagrozenia wybuchem gazow i pylow

Pracoholizm jest trwałym uzależnieniem psychicznym. Objawia się ciągłą potrzebą robienia naszych obowiązków, w wypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a ponadto sen. Oczywiście praca stanowi samym z tematów bycia każdego człowieka. Dlatego pracoholizm to niepowtarzalne uzależnienie, jakie nie montuje się z zawstydzeniem. A gdy je obok siebie rozpoznać?

Pracoholizm cechuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często pozostają w bezpośrednich biurach po godzinach i oddają z dowolnych dni oraz urlopów. To przez ostatnie zaniedbują rodzinę, przyjaciół natomiast nie czerpią z żadnych rozrywek też nie rozwijają swoich pasji i zainteresowań. Bardzo często prowadzą temu ciągłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia i wywiady z uwagą i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć podstawy tego problemu. Zwykle związani są typowymi perfekcjonistami. Są szerokie ambicje i planują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób uważa również, że pracoholizm może ograniczać się z poczuciem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli tworzyć problemy materialne w historie, a dzisiaj chcą jak daleko wykorzystać naszą karierę, aby zwiększyć swoje zarobki.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, posiada własne negatywne skutki. Jedną spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, dlatego nie zdają sobie rzeczy z tego, że tak właściwie tracą mnóstwo momentu na np. dbanie o sztuce oraz zastanawianie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiece nad polskim mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na odpowiednią psychoterapię.